20 Haziran 2024 Perşembe

DGC Başkanı Karaçay: 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Bayramını Buruk Kutluyoruz

10 Ocak 2022
DGC Başkanı Karaçay: 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Bayramını Buruk Kutluyoruz

Denizli Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Karaçay 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Karaçay mesajında “10 Ocak Çalışan Gazeteciler bayramını buruk kutluyoruz.” dedi.

 Denizli Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Karaçay 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Karaçay’ın mesajı şu şekilde;

“10 Ocak Çalaışan Gazeteciler gününü uygulanan tasarruf tedbirleri nedeniyle buruk kutluyoruz.  Basın emekçilerinin 10 Ocak 1961 yılında kazandıkları haklar 61 yılda siyasal iktidarlar tarafından ellerinden alındı.  Basın çalışanları daha iyi haklara sahip olması gerekiyor. Ülkemizde gazete, televizyon ve internet haber sitelerinde kapsamlı bir yasal değişime, yenilenmeye ihtiyaç bulunmaktdır.

2020-2021 yılları medya sektörü  için zor bir yıl oldu. Korona virüsün bizden kopardığı meslektaşlarımız oldu. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde öncelikle virüsten dolayı kaybettiğimiz Çivril İlçesinde faaliyet gösteren Çivril’in Sesi Gazetesi sahibi Sebahattin Yaman ve Son Nokta imtiyaz sahibi Erol Kes’e ve meslektaşlarımıza Allah rahmet  eylesin, mekanları cennet olsun diyoruz.

Basın çalışanlarının 1961 yılında kazandıkları ile bu günkü hakları arasında uçurumlar vardır.  10 Ocak  Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle, çözüm bekleyen sorunlarımızı kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz. Sektörümüzde yaşanan sorunların bir an önce çözümlenmesi, demokrasimizin gelişmesi açısından büyük önem taşımaktadır.  Basın özgürlüğünden, basında çalışma koşullarına, mesleki standartlardaki yasal düzenlemeler için TBMM’de grubu bulunan partilere yeni yasal düzenlemeler için çağrıda bulunuyoruz. Sorunlarımızı aktardığımız milletvekilerimiz, her seferinde not alıyor ve aldıkları notlar buharlaşıyor.

Özgür basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir. Halkın sesi olma görevini üstlenen bağımsız ve özgür basın, düşünce özgürlüğünün de en etkili aracıdır.

10 Ocak Basın Bayramı değil, birlik, dayanışma direniş günüdür.  Özgürce bayramlar kutlamak dileğimizdir.

DGC Yönetim Kurulu olarak, bugün bizden tarafsız haberler bekleyen halkımıza ve DGC’nin fedakar üyelerine saygı ve sevgilerimizi sunarız.”

Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN